Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşayan ve 2012 yılında boksa başlayan 18 yaşındaki milli sporcu Abuzer Topaloğlu'nun, kariyerinde 5 Türkiye birinciliği ile uluslararası turnuvalarda dereceleri bulunuyor.

Boks antrenörü olan babası Ahmet Turan Topaloğlu ile boksta dünya ikinciliği olan ablası Remziye Topaloğlu'nun yönlendirmeleriyle bu spora başlayan Abuzer Topaloğlu, eylül ayında Bulgaristan'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'ndan altın madalya ile dönmek istiyor.

"ARKADAŞLARIM KİLOMLA DALGA GEÇERDİ"

Abuzer Topaloğlu, kilolu bir çocukluk dönemi geçirdiğini söyledi.

Arkadaşlarının kilosuyla dalga geçtiğini, bu durumun kendisi kadar ailesini de üzdüğünü anlatan genç sporcu, şunları dile getirdi:

"ÇOK ÇALIŞTIM, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUM"

Babası, ablası ve annesinin sürekli kendisine destek olduğunu ifade eden Abuzer Topaloğlu, "Hırs yaptım, çok çalıştım ve Türkiye şampiyonu oldum. Ben şampiyon olunca babam benimle gururlandı. Daha sonra zayıflamaya başladım. Zayıfladıkça fiziğimin değiştiğini gördüm." diye konuştu.

HEDEFİ AVRUPA ŞAMPİYONU OLMAK

Milli boksör Abuzer, antrenman yapmayı sevdiğini, sporun kendisi için vazgeçilmez olduğunun altını çizerek, "Bu yıl Avrupa şampiyonu olmak, ailemi gururlandırmak istiyorum. Babama söz verdim. Verdiğim sözü tutup Avrupa şampiyonu olacağım." ifadelerini kullandı.