Karaman, Alman temsilcisi Hoffenheim ile oynadıkları ve 3-3 beraberlikle sona eren maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kamptaki yoğun antrenman programlarından sonra ciddi bir rahatsızlık vermeden, sakatlık yaşamadan maç tamamlamanın kendileri açısından sevindirici olduğunu ifade eden Ünal Karaman, “Tabii ki artılarımız var, yine futbol oynamaya çalışan bir takımız, bunun güzellikleri var, göze hoş gelen yerleri var. Bir diğer handikapı geçen seneki yaşamış olduğumuz sıkıntılarımızdan kaynaklı rakibe vermiş olduğumuz gol pozisyonları var, yemiş olduğumuz goller var.” dedi.

“OYUNCULARIMIN OYUNUNDAN MEMNUNUM”

Karaman, yönetim kurulunun transfer çalışmalarında bulunduğunu dile getirerek, “Elbetteki rekabet ortamını oluşturacak bölgelerle ilgili arzu ettiğimiz transferlerle için yönetim kurulumuz çalışıyor. Bir de son hazırlıkları tamamlayıp da resmi müsabaka boyutuna geçtiğimiz dönem içerisinde oyuncularımız daha da hazır, daha da güçlü, daha da iyi olduklarını dikkate alacak olursak, ben bugün bize sunduklarından hem başlayan 11’imiz hem de sonradan devam eden genç kardeşlerimiz dahil olmak üzere bize gösterdikleri oyundan mutluyum, memnunum. Hepsine teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

“TRABZONSPOR’U ZOR GÜNLER BEKLİYOR”

“Bu yapıyla sezona girecek Trabzonspor’u elbette zor günler bekliyor.” diyen Ünal Karaman, şöyle devam etti:

“BİRKAÇ BÖLGEDE REKABETE İHTİYAÇ VAR”

Karaman, bu işin fantezisini yapan kulüplerin bulunduğunu söyleyerek, “Var üzerine varlar katanlar. Bizim o imkanımız yok şu anda. Altyapıdan ve 1461’den getirdiğimiz gençlerimiz var, onların katkıları var. Onların katkılarını bugün son yarım saatte yine görüyoruz. Elbetteki zaman içerisinde çok daha iyi noktalara gelecekler. Ama açık olmak gerekirse, birkaç bölgeyle alakalı rekabet ortamına ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Teknik direktör Karaman, “Geçen sezon hedef kovalayan bireysel oyuncular bugün ağabey konumunda, bu oyuncuları bu sezon üst düzeyde motive endişesi duyuyor musunuz” şeklindeki soru üzerine de şunları dile getirdi:

Karaman, yeni transfer Campi’yi nasıl bulduğuna ilişkin soruya da “Bireysel olarak yorum yapmayacağım. Her oyuncunun artıları ve eksileri var bugün maç geneline baktığımızda. Ben genel bir yorum yaparım. Bireysel yorum zaman içerisinde yapmam gerekirse de bunu duyarsınız.” yanıtını verdi.