Obi Mikel, Donisi Avdijaj, Nemanja Andusic, Erce Kardeşler gibi isimleri kadrosuna katan Trabzonspor’da gözler forvet bölgesibe çevrildi.

Avusturya kampında deyim yerindeyse takımla birlikte yatıp kalkan başkan Ahmet Ağaoğlu, forvet konusunda çarşamba günü düğümü atacaklarını söylemişti.

Fiyatının artmaması adına isim söylenmezken Trabzonspor’un listesinde öne çıkan forvetin Wilfried Bony olduğu öğrenildi.

SONA GELİNDİ

Son olarak Swensea’nin Katar ekibi el-Arabi’ye kiraladığı 30 yaşındaki Fildişili golcüde sona gelindiği belirtildi. Oyuncunun bonservisinin elinde olması ise bordo-mavili yönetimin en büyük tercih sebebi.

Çünkü bordo-mavililerin transfer gündemine Anderlecht forması giyen ve 2021’e kadar mukavelesi bulunan Ivan Santini de gelmişti.

Ağaoğlu’nun Santini’nin adının sorulması üzerine “Olsa bile evet demem. Bu konuda ağzım sıkı. Santini bonservis ücreti olan bir oyuncu. Biz genellikle bonservis ücreti vermekten hoşlanmayan demeyeceğim ama şartlar gereği kaçınan kulübüz. Onun için forvet konusundaki çalışmalar uzun sürdü. Ama kısa sürede istediğimiz gibi sonuçlanacağını düşünüyoruz”demişti.