Beşiktaş Kulübü’nün mesajı

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi Saygıyla ve Rahmetle Anıyoruz” başlığı ile yayımlanan mesajda, “15 Temmuz’un yıl dönümünde sahip olduğumuz en büyük gücün; milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliği olduğunu tekrar hatırlamalıyız. Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe’nin mesajı

MKE Ankaragücü, Gençlerbirliği, Osmanlıspor ve Keçiörengücü’nün mesajı

Başkent ekipleri, sosyal medya hesaplarından yayımladıkları mesajlarla şehitleri rahmet ve minnetle andı.

MKE Ankaragücü Kulübünden yayımlanan mesajda, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun. Milleti, ülkesi, bayrağı ve demokrasisi için canı pahasına meydanlara çıkmış ve hain darbe girişimini püskürtmüş kahraman şehitlerimizi minnet ile anıyor, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyoruz.”ifadeleri kullanıldı.

Gençlerbirliği Kulübünden, “15 Temmuz 2016’da demokrasimize yapılan saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyor ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” paylaşımı yapıldı.

Spor Toto 1. Lig’e yükselen Keçiörengücü’nün 15 Temmuz mesajında ise şu ifadelere yer verildi: “15 Temmuz’un yıl dönümünde, sahip olduğumuz en büyük gücün milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliği olduğunu tekrar hatırlamalıyız. Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”