Türkiye Boks Federasyonu Kastamonu Kadıdağı Kamp Merkezi'nde hazırlıklarını tamamlayan 13 sporcu, 22 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde Romanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda madalya alabilmek için ter dökecek.

Yıldız Erkek Boks Milli Takımı Başantrenörü Turgut Dereköylü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hazırlıkların güzel geçtiğini belirtti. Sporcuların performanslarından memnun olduğunu ifade eden Dereköylü, "Sporcularımız gereken gayreti gösteriyor. Güzel bir takımımız var. Hedefimiz Avrupa Şampiyonası'ndan ülkemize madalyalar kazandırmak. Bunun için yoğun bir şekilde çalıştık."dedi.

GÜZEL HEDEFLERE GİDECEĞİZ

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç'e sunduğu imkanlardan dolayı teşekkür eden Dereköylü, "Güzel hedeflere gideceğiz, bayrağımızı dalgalandıracağız. Şampiyonaya 13 sıklette katılacağız. Bunların hepsi de birbirinden değerli sporcular. İnşallah güzel şeyler olacak."diye konuştu.

Milli boksör Gökay Yılmaz da asıl hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğuna işaret ederek, "İstiklal Marşı'mızı okutup bayrağı göndere çekmek istiyorum. Avrupa Şampiyonası'nda Allah nasip ederse şampiyon olacağım. İnanıyoruz, çalışıyoruz, çok iyiyiz, en üst seviyedeyiz." ifadelerini kullandı.